Sürükleyici Kitap Tavsiyeleri

Sürükleyici Kitap Tavsiyeleri

Kitap okumak, dünyanın en güzel alışkanlıklarından biridir. Başka dünyalara açılmak, karakterlerle empati kurmak ve daha fazlası için kitap okunabilir. Günümüzün en güzel hediye seçenekleri arasında da şüphesiz kitaplar yer alır. İçeriğimizde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz sürükleyici kitaplar ile ilgili size bilgi vereceğiz. Hazırladığınız hediye kutusu içine önerdiğimiz kitaplardan birini koyabilirsiniz.

Sürükleyici Kitap Hediye Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

“Hediyelerim arasında kitap olmazsa olmaz.” Diyenlerdenseniz, çeşitli konulara dikkat etmeniz gerekir. Arkadaşınıza, sevgilinize, annenize kitap gönderebilirsiniz. Özel bir günde olduğu gibi sadece içinizden geldiği için sürükleyici kitaplar almanız mümkündür. Eğer kitap almayı istiyorsanız, aşağıdaki konuları mutlaka gözden geçirmelisiniz:

  • Kitabı alacağınız kişi gerçekten okumaktan hoşlanıyor mu?
  • Ne tür kitaplardan hoşlanıyor? Aşk, biyografi, tarih, fantastik veya daha fazla tür olabilir.
  • Kelime haznesi ne durumda? Özellikle çok fazla kelime haznesi olmayan biri, bazı edebi kitapları okuyamayabilir.

Bazı insanlar, her türlü kitap okumayı sever. Onlara kitap alırken genellikle çok fazla düşünmenize gerek yoktur. Sadece okumadığı bir kitabı aldığınızdan emin olmanız yeterlidir. Hediye alacağınız kişi, belli bir tür okumayı seviyorsa, tercihinizi doğru yapmalısınız. Aynı zamanda çok fazla kitap okumuyorsa, sürükleyici kitaplar almanız çok daha doğru bir seçenektir. Bir solukta okuyup bitireceği kitaplarla sevdiklerinizin daha iyi bir okuyucu olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kitap hediye ederken bir kutu hazırlayabilirsiniz. Sürükleyici kitaplar arasında birini seçip yanında farklı ürünleri yerleştirebilirsiniz. Örneğin; doğum günü olan ve kitap okumayı çok seven bir arkadaşınız var. Daha önce okumadığı kitaplardan birini kutuya ekleyin. Yanına kahve, çay, kupa gibi ürünleri koyun. Kitaptan etkilendiği notları yazmak için bir defter ve kalemi de kutuya ekleyebilirsiniz.

Sürükleyici Kitap Önerileri

Sürükleyici kitaplar denildiğinde aklınıza romanlar, hikaye kitapları gelebilir. Herkesin sürükleyici kitaptan anladığı farklıdır. Biri, gerçek olayların yer aldığı kitapları sürükleyici bulurken bir başkası, fantastik, distopya gibi kitapları okumaktan hoşlanabilir. Tanıdığınız arkadaşınıza kitap olmak sizi çok fazla zorlamaz. Ancak hiç tanımadığınız biri için biraz daha seçici olabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız roman önerileri aşağıdaki şekildedir:

Yukarıda verdiğimiz kitap okuma listesi, farklı konularla ilgilidir. Her biri konusu bakımından oldukça etkileyicidir. Hediye verirken tercih edebileceğiniz kitapların konularına isterseniz kısaca bakalım. Bunlar dışında farklı bir kitap vermeyi düşünürseniz, Popilero’da seçeneğiniz oldukça fazladır.

Mecburiyet

Kitap, eşiyle birlikte özgürlük için kaçan bir ressamın hayatını anlatmaktadır. Devlet ve otoritenin karşısında ressam, çok zor zamanlar geçirir. Okuyanı her açıdan düşünmeye sevk eden bir kitaptır.

Bir Delinin Hatıra Defteri

Rusya’yı kitaplarında çok iyi anlatan Gogol, bu eserinde düşük bütçeli bir memurun anılarını kaleme almıştır. Günlük hayatta Rusya’nın ne kadar sıkıcı olduğunu ve toplumun insan üzerindeki etkisi kitapta karşımıza çıkar.

Kendine Ait Bir Oda

Virginia Woolf, eserinde kadınların tarihsel süreçte toplumda nasıl bir yeri olduğunu ve kadınlar üzerindeki etkisini anlatmaktadır.

Kürk Mantolu Madonna

Psikolojik tahlillerin ustaca işlendiği bir romandır. Genelde aşk kavramıyla bilinse de yabancılaşma, yalnızlık gibi duygular, Sabahattin Ali’nin usta kalemiyle vurgulanmıştır.

1984

Bir distopyayı anlatan roman, insanların makineleştiği, haklarının tamamen yok edildiği bir geleceği anlatmaktadır.

Dönüşüm

Franz Kafka’nın en bilinen eseri Dönüşüm, bir sabah uyandığında böcek olarak uyanan Gregor Samsa’yı anlatır. Etkileyici hikaye, yalnızlık, yabancılaşma gibi konuları işler.

Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Sürükleyici kitaplar arasında Atatürk’ün mutlaka okunması gerektiğini söylediği kitaptır. Finlandiya’nın aydınlanma mücadelesini anlatmaktadır.

MenuFavorilerimHesabım Başa Dön