Sevgiliye Doğum Günü Mesajları

Sevgiliye doğum günü mesajları yazmak oldukça zor bir iş olabilir. Örneğin, uzun ilişki içerisindeki çiftler her doğum gününde aynı sözleri sarf etmek istemezler. Her zaman daha iyi, daha duygulu ve gerçek hisleri kelimelere dökme arzusu taşırlar. Bunu, sözlü ya da yazılı olarak iletmek doğum günü olan kişiyi oldukça özel hissettirecektir. Özellikle uzaktaki sevgiliye doğum günü mesajı atmak ekstra bir özen istemektedir.

Sevgiliye Uzun Doğum Günü Mesajları

Sevgiliye uzun doğum günü mesajları yazmak her ne kadar zahmetli görünse de duygularınızı en içten ve ayrıntılı şekilde ifade etmek istiyorsanız, en iyi yol budur. Sevgiliye doğum günü mesajı uzun şekilde atarken konularınız ilişkinizin güzel ya da zor günlerinden bahsedebilir, günün sonunda yine birlikte olduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuza dair hislerinize değinebilirsiniz. Bu mesaj uzunluğu tamamen bahsedeceğiniz konulara, hislerinize, geçirdiğiniz ya da geçireceğiniz günler hakkında dileklerinize göre değişiklik gösterebilir.

 • Canım sevgilim. Koca bir yılın sonunda yeni bir yaş aldın. Her gününde yanında değildim belki ama hep kalbimdeydin. Günler geçtikçe sana olan sevgim daha çok arttı. İyi ki doğdun!
 • Sen her yıl biraz daha yaşlansan da gülüşün, kokun, sesin benim zihnimde ve kalbimde her zaman genç kalacak. Birlikte yaşlanacağımız güzel yıllarına… İyi ki doğdun biricik sevgilim, iyi ki varsın. Seni çok seviyorum.
 • Biricik sevgilim, sen bir yaş daha aldın ama ben bir yıl daha seni sevmiş oldum. Yeni yaşında, yeni güzellikler seni bulsun. Bu güzellikleri seninle yaşamak için sabırsızlanıyorum. Yeni yaşının iyi gününde, kötü gününde yanında olacağıma söz veriyorum. İyi ki doğdun sevgilim. Seni çok seviyorum.
 • Sevgilim, yeni yaşının başında sana eşlik edebildiğim için çok mutluyum. Bu yaşın sana bol sevgi, huzur ve mutluluk getirsin. Bunlara sahip olman için çok uğraşacağım. Çünkü sen en iyisini hak ediyorsun. Umarım yeni yaşında hayallerine kavuşabilirsin. Bunlar gerçekleşirken yanında olup, seninle gurur duyacağıma söz veriyorum. Seni çok seviyorum aşkım, iyi ki doğdun.

Bu mesaj uzunluğu tamamen bahsedeceğiniz konulara, hislerinize, geçirdiğiniz ya da geçireceğiniz günler hakkında dileklerinize göre değişiklik gösterebilir.

Sevgiliye Kısa Doğum Günü Mesajları

Sevgiliye kısa doğum günü mesajları da tamamen tercihe bağlıdır. Kimi çiftler birlikte o kadar çok vakit geçirirler ki birbirlerinin doğum gününü kutladıklarında çok uzun bir yazıya ihtiyaç duymazlar. Çünkü o günü zaten birlikte geçirecek, hediyeler, sürprizler veya güzel anılar ile uzun mesajlarda anlatılmak istenen her şeyi hissettireceklerdir. Elbette buna rağmen sevgilinin doğum gününü önce mesajla kutlamakta da fayda var. Sevgiliye doğum günü mesajı, anlamlı ve özel olmalıdır. Çünkü bu kısa mesaj sevgilinin doğum gününü kutlamanın yanında ayrıca ona kısaca iyi dileklerinizden de bahsedebilirsiniz.

 • Bir tanem, senin bir yaşına tanık olduğum için çok mutluyum. Yeni yaşında da yanında olmak için sabırsızlanıyorum. İyi ki doğdun, iyi ki sevgilimsin. Seni seviyorum.
 • Aşkım, yeni yaşında hayatında olduğum için çok mutluyum. Bu hayatta beni en çok mutlu eden şeyin bir yaş daha büyümesi ne güzel bir duygu anlatamam. İyi ki doğdun sevgilim. Seni çok seviyorum.
 • Sevgilim, yeni yaşın sana bütün güzellikleri getirsin. Bir yaş daha aldığında hayatında bulunduğum için kendimi çok şanslı Seni çok seviyorum aşkım, iyi ki doğdun.

Bu tarz mesajları sevgilinizin doğum gününü gece vakti kutlamak, gündüz de yanında bulunarak yüz yüze kutlamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sevgiliye Duygusal Doğum Günü Mesajları

Sevgiliye duygusal doğum günü mesajları ise sevgiliye kendisinin ne kadar değerli olduğunu hissettirmenin en güzel yoludur. Çünkü bu tarz mesajlarda sevgilinin olmadığı bir hayat düşünülemez. Sevgili, kişinin hayatını değiştirmiş, onu daha iyi bir insan yapmış, sevginin ne demek olduğunu öğretmiştir. Bu nedenle duygusal doğum günü mesajı alan sevgili üzerinde derin bir etki bırakır. Çünkü bir hayata dokunmak ve güzelleştirmiş olma düşüncesi bile her insan için özeldir. Ayrıca mesaj sonlarına duygu dolu bir söz yazmak da mesajın bırakacağı etkiyi arttırabilir.

 • Sevgilim, bugün senin doğum günün. Başıma gelen en güzel şeysin. İyi ki doğmuşsun. Ben ise seni tanıyınca doğdum.
 • Senden önce nasıl biri olduğumu hatırlamıyorum bile. Bu güzel yeni yaşının nicesini seninle geçirmek için sabırsızlanıyorum. Doğum günün kutlu olsun!
 • Korktuğum karanlığa açtığım perdelerimsin. Güneşi hayatıma getirdiğin için teşekkür ederim. Doğum günün kutlu olsun sevgilim, iyi ki varsın. Seni çok seviyorum.

Bu tarz mesajlar sevgilinin üzerinde duygusal bir etki bırakacaktır. Ayrıca kendisini değerli hissettirerek doğum gününü daha özel kılmanızı sağlayacaktır.

Eski Sevgiliye Doğum Günü Mesajları

Eski sevgiliye doğum günü mesajları atmak her ne kadar anlamsız görünse de aslında doğaldır. Eğer gerçekten kötü ayrılmadıysanız, eski sevgilinin doğum günü elbette kutlanabilir. Çünkü doğum günleri çok özeldir ve doğum günlerinde insanlar değerli hissetmek ister. Eğer arkadaş kalabiliyorsanız veya yeniden barışmak için bir niyetiniz varsa eski sevgiliye doğum günü mesajı atmak tercihiniz olabilir. Eski sevgiliye doğum günü mesajı atmanın çeşitli sebepleri vardır:

 • Eski sevgili ile hala aynı arkadaş ortamında olmak
 • Özlemek, aklından çıkaramamak
 • Eski sevgili ile tekrardan konuşma ve devamında barışma bahanesi
 • Kendini hatırlatmak
 • Eski sevgilinin doğum gününü yalnız geçirdiği düşüncesi

Elbette bu sebepler kişiye, yaşananlara bağlı olarak değişebilir, artabilir. Ancak eski sevgiliye doğum günü mesajı atmanın genel anlamda kötü bir yönü yoktur. Bu nedenle eski sevgiliye atılacak doğum günü mesajında genellikle iyi dileklerden bahsetmek uygun olabilir.

 • Bana yaşattığın güzel günler hatırına doğum gününü kutlamak istedim. Umarım yeni yaşında gerçekten mutlu olursun. Bütün güzellikler seni bulsun, doğum günün kutlu olsun.
 • Doğum günün kutlu olsun demek için yazmıştım. Umarım hayatında her şey yolundadır ve yeni yaşın sana şans ve mutluluk getirir.
 • Selam! Güzel günlerimiz adına doğum günün kutlu olsun demek istemiştim. Yeni yaşında belki yanında eskisi gibi olamayacağım fakat güzel bir yıl daha geçireceğine eminim. İyi ki varsın.

Bu tarz mesajlar istenilen uzunlukta yazılabilir. Bu tamamen kişiye ve eski ilişkinin ne derecede yoğun geçtiğine bağlı olarak değişebilir.

MenuFavorilerimHesabım Başa Dön
0