Evlilik Teklifi Önerileri

Evlilik (Evlenme) Teklifi İçin En Güzel 7 Öneri

Teklifinizi ilk tanıştığınız yere, ikinizin anılarını paylaştığınız unutulmaz bir yere veya sizin için kişisel anlamı olan bir yere giderek sunabilirsiniz. Bu, teklifin özelliğini ve önemini artırabilir. Bir teklifte bulunduğunuz anı dikkatle değerlendirin. Hem sizin hem de eşinizin duygusal olarak dengeli ve rahat olduğu bir zamanı seçmek tercih edilebilir. Evlilik teklifiniz sırasında duygularınızı ifade etmenin en iyi yolu duygusal ve samimi bir konuşmadır. Samimi sözler kullanılarak bir teklif daha özel hale getirilebilir. Teklifin dokunaklı bir zamanda gerçekleşmesini sağlayın. Örneğin, muhteşem bir gün batımı, özel bir gün veya romantik bir akşam yemeği gibi hafızanızda yer edecek bir anı tercih edebilirsiniz.

Siz ve eşinizin paylaştığınız benzersiz bağı vurgulayan ayrıntılar ekleyerek teklifi daha özel hale getirebilirsiniz. Örneğin ilk randevunuzda veya birlikte ilk ziyaret ettiğiniz yerde giydiğiniz kıyafetleri kullanabilirsiniz. Eşinizin yakın arkadaşlarını veya ailesini de, eğer onlarla yakın bir ilişkisi varsa, teklif planınıza dahil edebilirsiniz. Yardım alarak teklifi beklenmedik ve benzersiz hale getirebilirsiniz. Elbette teklifte yüzük takmak âdettendir. Ama aynı zamanda süslemeleri ve yüzüğü nasıl sunacağınızı da düşünün. Yüzüğünüzü güvenli bir şekilde saklamak için bir kutu veya yüzük kutusu kullanmayı düşünebilirsiniz.

Kumsalda Evlenme Teklifi

Plajlar, şüphesiz soruyu sormak için en iyi yerlerden biri! Sahilde kendinizi çeşitli şekillerde organize edebilirsiniz. Biliyorsunuz ki uzun yıllar kumsallar romantizmin simgelerinden biri olmuştur. Arkadaşlarınızla kalabalık bir organizasyon kurabilirsiniz. Evlenme teklifinden önce siz ve arkadaşlarınız sahile gider ve ona göre süslersiniz. Ardından sevgilinizin yakın bir arkadaşının verdiği bir bahane ile sahile getirilir ve orada şair gibi konuşarak teklifinizi yaparsınız. Daha romantik olmayı tercih ediyor ve kalabalık bir organizasyon istemiyorsanız bir alternatifiniz var: Müzikli özel bir akşam yemeği! Sürpriz evlilik teklifiniz sırasında canlı bir müzik grubunun en sevdiğiniz müziği çalması için düzenlemeler yapın.

Teknede Evlenme Teklifi

Tekneler evlilik teklifleri için şık mekanlardan biridir. Partneriniz suyu seven bir kadınsa, bu evlilik teklifi işi sizin için ideal olacaktır. Bir tekne kiralayın ve orada romantik bir akşam geçirin. Akşam yemeği için güzel bir masa kurun, birkaç mum ve çiçek ekleyin ve rahatlatıcı bir müzik çalın. Bu özel gece için şık giyinmeyi de unutmayın elbette. Teklif kabul edildiğinde özel olarak bir kadeh şampanya ile kadeh kaldırabilirsiniz.

Bohem Konseptle Evlilik Teklifi

Özgür ruhlu bireylerin çekici bulduğu bohem bir fikir. Düğün planlama organizasyonlarından evlilik tekliflerine kadar birçok mekânda dekorasyonlarda bohem dokunuşlar yapılıyor. LED ışıklar, minderler, çadırlar… Sahilde veya yemyeşil bir alanda böyle bir dekorla çevriliyken eşinize böyle bir teklifte bulunabilirsiniz. Ona oradan sorabilirsin.

İlginizi Çekebilir: Balık Burcu Erkeğine Ne Hediye Alınır

Adrenalin Dolu Evlilik Teklifi

Elbette organize etmek diğer şeylerden biraz daha zor görünebilir, ancak yapmayı düşündüğünüzden daha kolaydır. İlk seçeneğiniz tüplü dalış! Günümüzde bu ekstrem spor ülkemizin her yerinde uygulanmaktadır. Direkt dalış konusunda uzmanlaşmış organizasyonlar bile var; onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Dalıştan sonra evlilik teklifi içeren bir poster çekin ve yüzüğü gösterin. Bu kadar kolay! Oh, sadece yüzüğe dikkat et diyeceğim.

İkinci önerimiz yürüyüşe çıkmak. Hafta sonları, eşinizle birlikte bir trekking takımına katılmak içindir. Siz kuruluşunuzu tartışırken ekibin buluşacağı bir yer bulun.

Gezinti sırasında evlenmek istediğin kişinin önünde diz çök ve yapabileceğin en romantik evlilik teklifini yap! Tabii sıra dışı evlilik teklifi fikirleri sadece bunlar değil. Delilik seviyenize göre skydiving yaparken banner açabilirsiniz.

Kapadokya balonları son ve üçüncü önerimiz. Partnerinizle sıcak hava balonunun içindeyken veya çok yüksekten manzarayı seyrederken evlilik teklifinde bulunabilirsiniz. Sonuç olarak, ikiniz için de kalıcı bir anı oluşturacaksınız!

Kitaptan Evlilik Teklifi

Partnerinize boş zamanının çoğunu okuyarak geçiriyorsa ve ikiniz de birlikte okumaktan keyif alıyorsa bunu teklif etmenin en iyi yollarından biri elbette kitaplardır. Önce gizlice okuduğu kitabı alın tabii ki. Büyük olasılıkla kaldığı sayfayı belirtmek için parantez kullanmıştır. Ayraçlı sayfada, onunla evlenmek istediğinizi bildiren bir not yazın. Yapabiliyorsanız, ikinizin hikayesini kitaptaki sayfayla aynı çapta bir kağıda yazın. Eğer ki partneriniz kitap okumayı seviyorsa bu evlilik teklifine bayılacağını söyleyebiliriz.

Karikatür ile Evlilik Teklifi

Böyle şey mi olur, karikatürle nasıl evlenme teklifi edilir dediğinizi duyar gibiyiz. Ama merak etmeyin hem etkileyici hem de komik sahnelere şahit olabilirsiniz bu evlilik teklifinde. Karikatür yapan bir sokak sanatçısı bulmak ilk adımdır. Hiçbiri yoksa, çevrenize bakabilir veya bir karikatürist tutabilirsiniz. Partnerinizle bir hafta sonu kaçamağı planlayın. Seyahatinizi planladığınızı ona bildirebilir ve mekanları size bırakabilirsiniz. Sonra karikatüristin sokaktaki konumuna ilerleyin Elbette karikatüristle sizin bir anlaşmaya varmış olmanız çok önemli. Yani bir gün öncesinden gidip onunla sürpriz bir evlilik teklifi planladığınızı iddia edebilirsiniz. Kabul ettiğinde, kız arkadaşınıza ikinizin bir karikatürünü yapmasını teklif edin. Partneriniz, çizimin ikinizin kaba bir karikatürü olacağını tahmin ederken, ona bir tek taş uzattığınızda bitmiş ürünü görünce şaşıracak. Bu olduğunda, evlilik teklifini yap.

Tanışma Yerinizde Evlilik Teklifi

İlkler her zaman önemlidir ve sıklıkla akılda kalır. İlk izlenimler, randevular, heyecanlar vs. Umarım kız arkadaşınızla ilk nerede tanıştığınızı veya onu ilk gördüğünüz yeri hatırlarsınız. Çünkü bu romantik teklifin odak noktası orası. Onu bir yere götürürken, nerede olduğuna şaşıracağınızı söyleyin. Nereye gittiğinizi bilmemesi için onu şaşırtmak için çeşitli yolları kullanın. Dolambaçlı yollar partnerinizin hem aklını karıştıracak hem de onu daha da meraklandıracaktır. İlk tanıştığınız yerde hayatınızı birleştirmek istemeniz emin ol ki sevdiğiniz için çok önemli bir şeydir. Seni burada gördüm ve zaman ondan sonra durdu demenin daha romantik bir yolu diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Yılbaşında Kadınlara Alınabilecek Hediyeler

Evlilik teklifinden önce aileler tanışır mı?

Bir nişan teklifi, aile toplantısından önce yaygın bir olaydır. Çiftler önce birlikte karar verirler, sonra ailelerine söylerler. Bir sonraki adım, kendinizden emin bir şekilde evlenme teklif ettiyseniz ve karşı taraf da benzer şekilde kendinden emin bir şekilde yanıt verdiyse, ailelerin buluşmasıdır.

Evlilik teklifi için tektaş mı baget mi?

Yenilikten hoşlanıyorsanız ve zarif takı tasarımlarını tercih ediyorsanız, evlilik teklifi için baget yüzüğü tercih edebilirsiniz. Ancak klasik takı ve modayı tercih ediyorsanız tektaş pırlanta sizin için en doğru seçenek olacaktır.

Aileyle tanışmaya ilk kim gider?

Erkek tarafı genellikle sözden önce kızın ailesiyle tanışmak için kızın ailesine gider ve oğlanın hediyelerini alır. Erkek tarafının görüşmeye ne getireceğini merak edenler için hemen ayrıntılara geçelim: Tipik olarak tatlı, aile toplantısına getirildi.

İlginizi Çekebilir: Kurumsal Hediye Önerileri

MenuFavorilerimHesabım Başa Dön
0