Baby Shower Nedir

Baby Shower Nedir? Hangi Hediye Alınır?

Hamile bir kadının doğum öncesi kutlaması, bebek partisidir yani baby shower olarak adlandırılır. Çocuğun gelişimi için sevgiyi, desteği ve hikâye anlatmayı simgeleyen aile ve arkadaşlar sık sık tanık olurlar. Baby shower partileri, anne adaylarını doğum öncesi isteklerini yerine getirmeye ve doğum öncesi hazırlıklarını tamamlamaya teşvik ve motive etmek amacıyla düzenlenmektedir.

Baby Shower’da Hangi Hediye Alınır?

Anne ve doğum hakkında düşünürken, bebek duşunu korumak çok önemlidir. Eldeki popüler baby shower hediyesi aşağıdaki gibidir:

 • Bebek kıyafetleri: En popüler Baby Shower hediyelerinden biri yeni bebek kıyafetleridir. Tulumlar, pijamalar, şapkalar, eldivenler ve bebek tulumları gibi sevimli kıyafetler giymiş.
 • Çocuk Bakım Seti: İçerisinde bebek şampuanı, bebek losyonu, bebek yağı ve bebek kremi bulunan bebek bakım seti hediyelik olarak satın alınabilir. Annenin hizmetlerini yerine getirmek için kullanmak istedikleri ürünler.
 • Bebek battaniyeleri ve örtüleri: Rahat bir uyku alanı yaratmak ve boynu sıcak tutmak için bebek battaniyesi ve örtüleri kullanmayı gerektirir. Pamuklu, narin desenleri ve sevimli tasarımları olanlar tercih edebilir
 • Bebek oyuncakları: Parlak, işitsel ve dokunsal stimülasyon oyuncakları motor becerileri öğretebilir ve harika hediyeler yapabilir. Peluş hayvanlar, eğitici oyunlar ve bebek kitapları gibi seçenekler arasından seçim yapın.
 • Mama ve emzirme setleri: Annenin emzirme tesisi varsa, emzirme askıları, göğüs pedleri, sağma pompası veya biberon sterilizasyon ürünleri gibi emzirme ve formül kitlerini düşünün.
 • Bebek Kanguruları: Puset, kanguru ya da taşıma çantası gibi bebek taşıyıcıları, annelerin çocuklarıyla birlikte rahat ve konforlu bir şekilde hareket etmelerini sağlar. Anne ve çocuk bu tür bir hediyeyi yararlı bulabilir.
 • Hediye Çeki veya Bebek Pazarı Hediye Kartı: Vermek istediğiniz hediyenin türüne göre, bebek mağazalarında veya online satış noktalarında bulunan hediye çekleri veya bebek pazarı hediye kartları arasından seçim yapabilirsiniz. Bu sayede anne ve baba, kişisel tercihlerine göre arzu ettikleri bebek ürünlerini kullanırlar.

Annenin tercihlerini, zevklerini ve isteklerini göz önünde bulundurarak Bebek Duşu anılarını saklamak önemlidir. Hem pratik hem kullanışlı hem de duygusal değeri olan güzel fikirler.

İlginizi Çekebilir: Yalnızlık Sözleri Nelerdir?

Baby Showerda Hangi hediye Alınır

Baby Shower Süsleri Nelerdir?

Bebek Partisi dekorasyonları, konukların bebeğin doğumunu kutlamak için havayı ayarlamak için kullandıkları süs eşyalarıdır. Bebek duşları için en popüler süslemeler şunlardır:

 • Balonlar: Baby shower partisinin canlı atmosferi renkli balonlarla zenginleştirilmiştir. Bebeğin isminin yazılı olduğu balonlardan, bebek temalı balonlara ve cinsiyete özel renklerde balonlara kadar pek çok seçenek bulunuyor.
 • Afiş ve Pankartlar: Parti mekanını “Hoş Geldin Bebek” veya bebeğin adının yazılı olduğu pankart ve pankartlarla süsleyebilirsiniz. Bu vurgular, yeni bebeği karşılamak ve kutlamak için hoş bir dokunuş katıyor.
 • Maske ve Fotoğraf Kabini: Bebek temalı maskeler, saç aksesuarları ve fotoğraf standları kullanarak eğlenceli fotoğraflar çekebilirsiniz. Katılımcılar bu aksesuarları kullanarak fotoğraf çekebilir ve unutulmaz deneyimler yaşayabilir.
 • Masa Örtüleri ve Peçeteler: Baby shower parti masaları rengarenk masa örtüleri ve peçetelerle süslenebilir. Örneğin bebek bezi, bebek arabası, bebek ayak izi gibi desenli olanlar tercih edilebilir.
 • Konfeti ve yapay çiçekler, parti ortamını canlandırır ve parti alanına dağıtıldığında veya masa dekorasyonu olarak kullanıldığında görsel çekicilik katar.
 • Duvar süslemeleri: Bebek temalı duvar süsleri kullanabilirsiniz. Örneğin kağıt bebek ayak izleri ya da ponpon, keçe süsleme gibi süslemeler ya da bezin telinden sarkan bebek kıyafetleri tercih edilebilir.
 • Masanın üzerinde bebek şekerleri ve süslemeler var. Bebek şekerleri, bebek ayak izi baskılı etiketler, biberonlar, bebek arabaları gibi minyatür süslemelerle masalar zenginleştirilebilir.
 • Bebek Temalı Pasta veya Kurabiye: Baby shower için özel olarak hazırlanmış bebek temalı pasta veya kurabiyeler hem lezzetli bir ikramlık hem de dekoratif bir unsur olabilir.

Parti temasına ve bireysel tercihlere göre baby shower dekorasyonları değişebilmektedir. Bebeğin gelişinde parti ortamını şenlikli hale getirmek için tema ve renk uyumuna dikkat etmek önemlidir.

İlginizi Çekebilir: Sukulent Nedir?

Baby Shower Sık Sorulan Sorular

Baby shower da ne giyilir?

Annenin baby shower partisi için normalde giydiğinden daha resmi ve farklı bir elbise seçmesi uygun olacaktır. Abiye fikri olan elbiseler genellikle bunun için seçilir. Ancak baby shower partilerinde gece elbisesinden ilham alan bir elbise giyiliyorsa elbisenin olabildiğince sade olması gerektiği açıktır.

Baby shower partisi neden yapılır?

Amerika'da ortaya çıkmasına rağmen, esasen bebeğin doğumunu kutlamak için düzenlenen bir parti olan baby shower partisi, ülkemizde popülaritesini artırdı. Anneyi doğuma hazırlamak amacıyla stres atma adı altında yapılan bir parti türüdür. Genelde anne adayı değil anne adayının arkadaşları ona bu parti organizasyonunu hazırlar.

Baby shower ve cinsiyet partisi aynı şey mi?

Cinsiyet eğitimi veya cinsiyet belirleme partileri Türkçe'deki birebir çevirilerdir. Genel olarak bu organizasyonun baby shower partisine göre daha samimi ve eğlence odaklı olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Kalp Emojisi Anlamları Nelerdir?

MenuFavorilerimHesabım Başa Dön
0